آثار ترک نماز (1)


آثار ترک نماز (1)
نویسنده:محمد وحیدی

آلوده شدن به گناهان
بی نمازی آثار سوء و نکبت بار فراوانی دارد که دامن گیر بی نماز و اطرافیان و جامعه می گردد که برخی از آنها در زیر بیان می شود:

1. آلوده شدن به گناهان

زنی ، دیوانه وار و فریاد کنان خدمت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم رسید و عرض کرد : ای رسول خدا ! به یارانت بگو از نزد شما بروند که من با شما کاری دارم . اصحاب رفتند آن زن خدمت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نشست و عرض کرد : یا رسول الله ! گناه بسیار بزرگی مرتکب شده ام . حضرت فرمودند : رحمت پروردگار بزرگ تر از گناه توست . آن گاه سؤال کردند : گناهت چیست ؟ زن گفت : شوهردار بوده ام ، مرتکب زنا شدم و از نطفه ی حرام حامله شدم ، بچه به دنیا آمد ، او را در خمره ی سرکه خفه کردم و سرکه ی نجس را به مردم فروختم ! رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم حکم گناه آن زن را بیان کردند و سپس فرمودند : آیا می خواهی بدانی که چرا درون این چاه افتاده ای و این گناهان را مرتکب شده ای ! من گمان می کنم که تو نماز عصر نمی خوانی ! (1)
قرآن کریم همین مطلب را به صراحت بیان فرموده است که : « فخلف من بعدهم خلف أضاعوا الصلوه و اتبعوا الشهوات فسوف یلقون غیا » ؛ (2) سپس جانشین آن مردم [ خداپرست ] قومی شدند که نماز را ضایع کردند و [ لذا گرفتار ] پیروی از شهوات شدند و به همین زودی مجازات اعمالشان را در جایگاهی در جهنم به نام « غی » خواهند دید .
نماز ، خواندنش یک آیه دارد و نخواندنش یک آیه ، اگر خواندی « ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر » ؛ به تحقیق نماز، انسان را از کارهای زشت باز می دارد .
کمیسیون شورای امنیت ملی ، روزی دعوت کرد و راجع به بی حجابی از ما نظر خواست ، گفتم : این دخترانی که فکل هایشان بیرون است پیشانیشان به خاک مالیده نمی شود . اگر این دختر نماز خوان باشد « ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر » وزارت ارشاد می گوید: حدود یک میلیون و دویست هزار و یدئو در سطح جامعه وجود دارد که متأسفانه فیلم های منحرف نشان می دهند اگر 6 ، 7 میلیون بچه پای ویدئو می نشینند ، این ویدئو نشین ها معمولا نماز خوان نیستند . قرآن درباره ی نماز نخواندن می فرماید : « فخلف من بعدهم خلف أضاعوا الصلوه و اتبعوا الشهوات » اول نماز ضایع می شود ، بعد ویدئو ، بی حجابی و هجمه های فرهنگی آغاز می شود ، نماز حساب جاری است بچه های ما اگر حساب جاری شدن با خدا قیچی شد هم فکل هایشان بیرون می آید و هم پای فیلم های هرزه می نشینند . (3)

پی نوشت ها:

1. جهاد با نفس ، ج 1 ، ص 63 ، به نقل از تفسیر فخر رازی ، ج 32 ، ص 85 .
2. مریم (19) آیه 59 .
3. ر.ک : نماز نشانه حکومت صالحان ، ص 45 ، سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین قرائتی در سال 1370 .

تاریخ ارسال : دوشنبه 29 شهریور 1395 06:49 ب.ظ نویسنده : رحمان نجفی

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic